Электронні книги

Електро́нна кни́гаеКнига (англ. e-book, e-text) — версія книги в електронному (цифровому) вигляді. Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерівмобільних телефонів чи спеціалізованих пристроїв.

В англомовних країнах для позначення цифрових версій книг, для зберігання яких використовують відкриті формати, засновані на простих текстових ф...

Електро́нна кни́гаеКнига (англ. e-book, e-text) — версія книги в електронному (цифровому) вигляді. Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерівмобільних телефонів чи спеціалізованих пристроїв.

В англомовних країнах для позначення цифрових версій книг, для зберігання яких використовують відкриті формати, засновані на простих текстових файлах, застосовують також термін e-text (електронний текст). Електронними текстами називають також навчальні електронні посібники, до складу яких, окрім тексту, належать растрові зображення, приклади даних, вправи, спеціально написані коментарі й відповіді на можливі запитання.

Електронні книги іноді закодовані видавцем книги для обмеження кола користування, тоді як електронні тексти розповсюджуються вільно.

Одним із технічних споживачів електронних книг є електронна бібліотека, яка надає користувачу (в основному, к

Технічні характеристики

Електронні книги — це також спеціальні планшети, призначені для читання книг різних форматів чи прослуховування звукових файлів. Ці планшети, на відміну від звичайних планшетів, не мають інших функцій, крім вищезазначених.

Існують моделі електронних книг, які дозволяють самостійно завантажувати книги з Інтернету. Зазвичай, вони мають дисплеї з електронного паперу (на електроннму чорнилі), які суттєво економлять електроенергію, бо енергія витрачається лише на зміну зображення. Але в темряві інформацію з такого дисплея не прочитати, бо зображення утворюється за рахунок відбиття світла, яке падає на нього.

Інший тип дисплеїв — дисплеї на рідкокристалічних екранах. Принцип їхньої дії такий же, як у табла калькулятора. Є також електронні книги з кольоровими дисплеями.

Багато електронних книг мають сенсорний екран, тобто, екран, що може реагувати на дотик. Відрізняються електронні книги також за об'ємом вбудованої пам'яті, за найбільшим об'ємом зовнішньої пам'яті, який вони можуть підтримувати, та за розмірами дисплеїв.

Формати

Електронні книги можуть розповсюджуватись у файлах різних форматів, зокрема:

Файли деяких форматів (OpenDocument, PostScript, PDF, MS Word DOC та ін.), на додаток до тексту, можуть містити й растрові або векторні зображення.

Файли сучасних електронних книг мультимедіа книга, окрім тексту, містять декілька каналів сприйняття: звуково-музичний, зображально-динамічний (фотографії й галереї) та інтерактивно-ментальний.

Переваги й недоліки в порівнянні з паперовими книгами

Переваги

 • невеликий обсяг[1] (на комп'ютері можна зберігати десятки і сотні тисяч книг);
 • можливість повнотекстового пошуку (якщо текст книги розпізнано чи набрано)[1];
 • можливість швидкої й простої зміни гарнітури і кегля[1];
 • можливість читання книг при низькому рівні освітлення (на пристроях з підсвічуванням)[1];
 • можливість прослухати (англ. text-to-speech) текст книги чи (аудіокниги)[1];
 • низька вартість розповсюдження (у більшості випадків оплачується тільки обсяг інформації, переданої через комп'ютерні мережі, або фізичний носій, наприклад, компакт-диск)[1];
 • реалізований механізм пошуку тексту, перехід за гіперпосиланнями, відображення тимчасових виділень і зауважень;
 • можливість відображати анімовані малюнки, мультимедійні кліпи і відтворювати аудіо-книжки та mp3-файли.

Недоліки

 • потенційна несумісність із новими апаратним чи програмним забезпеченням (щоб уникнути цього, використовують прості або стандартизовані відкриті формати);
 • екрани деяких пристроїв швидко перевтомлюють очі;
 • роздільна здатність екранів більшості пристроїв сьогодні така, що «якість зображення» на них поки що значно гірша, ніж у паперового аналога;
 • час роботи переносного пристрою від батареї обмежений;
 • значні незручності викликає перетворення в такий формат паперових видань із великою кількістю іллюстрацій (наприклад, роботи з історії мистецтва, фотоальбоми, збірники карт тощо);
 • окремі автори та паперові видавництва вважають цю технологію грабіжницькою.

Різне[ред. • ред. код]

 • Контроль за дотриманням ліцензії і розповсюдженням твору дещо складніший, ніж у паперових копій, однак легше перевіряти цілісність оригіналу за допомогою контрольних сум і порівнювати різні версії файлів.

Апаратні платформи

Amazon Kindle

Найпопулярнішими пристроями для читання електронних книг у США є Kindle від AmazonSony Reader і Nook від найбільшої американської роздрібної мережі книжкових магазинів Barnes & Noble. Конкуренцію цим пристроям для читання книг, як очікується, складе інтернет-планшет iPad, презентований компанією Apple 27 січня 2010.

На території пострадянського простору популярні електронні книги компаній PocketBook та lBook eReader.

Докладніше

Электронні книги Товарів у наявності: 9

Показані 1 - 9 із 9 пунктів
Показані 1 - 9 із 9 пунктів