Ноутбуки та нетбуки

Ноутбук . Переносний персональний комп'ютер , виконаний в розкладному форм- факторі : нижня половина включає в себе основну електронну начинку (процесор , материнську плату , пам'ять , акумулятор і т.п.) , клавіатуру і пристрій вказівки (звичайно тачпад або трекпоінт ) , на верхній розташований дисплей . За функціоналом сучасні ноутбуки порівнят...

Ноутбук . Переносний персональний комп'ютер , виконаний в розкладному форм- факторі : нижня половина включає в себе основну електронну начинку (процесор , материнську плату , пам'ять , акумулятор і т.п.) , клавіатуру і пристрій вказівки (звичайно тачпад або трекпоінт ) , на верхній розташований дисплей . За функціоналом сучасні ноутбуки порівняти з повноцінними настільними ПК , мають вбудовані модулі бездротового зв'язку (Wi -Fi , Bluetooth ) , а власні акумуляторні батареї забезпечують в середньому кілька годин автономної роботи. При цьому ноутбуки досить легкі (2-4 кг) і компактні, що дозволяє без проблем транспортувати їх.

Нетбук . Різновид портативних комп'ютерів , що нагадують зменшені ноутбуки . Вони призначені насамперед для виходу в Інтернет і роботи з офісними додатками і мають більш вузький , порівняно з повнорозмірними ноутбуками , функціонал. Умовно до нетбуків можна віднести всі пристрої з діагоналлю екрану до 10 '' і пристрої з екранами від 11 '' до 12 '' , оснащені енергозберігаючими процесорами Intel Atom.

Ультрабуки . Представляють із себе ультрапортативні комп'ютери. Назва цього класу пристроїв дано компанією Intel . Під ультрабуками маються на увазі мобільні пристрої, що володіють діагоналлю екрану від 11 до 14 дюймів , товщиною до 21 мм , малою вагою (не більше 2 кг) і побудовані на продуктивних , енергоефективних процесорах .- Трансформер . Представляють із себе гібридні пристрої з сенсорним екраном , за бажанням користувача можуть працювати як типовий нетбук або планшет. Виготовляються в корпусі у форм -фактора трансформер або комплектуються спеціальною док - станцією.- Смартбук . У повній відповідності з назвою цей тип можна назвати свого роду гібридом ноутбука і смартфона : портативні комп'ютери невеликих розмірів , створені на основі апаратної та програмної платформи від смартфонів. Смартбуки можуть мати габарити , порівнянні з нетбуками (хоча бувають і більш компактні варіанти ) і часто навіть зовні дуже схожі, проте « начинка» має суттєві відмінності . Так , апаратна частина зазвичай створюється на основі процесорів сімейства ARM , застосовуваних в смартфонах і планшетах. Такі процесори , у порівнянні з « класичними » x86 , споживають менше енергії і несумісні з архітектурою Intel , внаслідок цього смартбуки зазвичай працюють не під класичними ОС кшталт Windows , а під мобільними , такими як, наприклад , Google Android .
Дисплей
Діагональ екрану Розмір дисплея ноутбука по діагоналі. Чим більше екран - тим, як правило, більше його дозвіл (див. Дозвіл) і, відповідно, максимальний розмір зображення, яке можна відобразити без масштабування і прокручування. Екран великого розміру особливо важливий, якщо ноутбук планується використовувати для перегляду відео або для ігор. Проте варто враховувати, що розмір монітора безпосередньо позначається на розмірах самого пристрою, що може бути критично для портативності.
Роздільна здатність дисплея Розмір дисплея ноутбука в пікселях по горизонталі і вертикалі. Чим вище дозвіл дисплея - тим більш чітке, деталізоване зображення він здатний відтворити. Висока роздільна здатність особливо важливо для дисплеїв з великою діагоналлю, проте чим вище дозвіл - тим потужніше повинна бути відеокарта.
Тип матриці- TN + film (Twisted Nematic + film). Найпоширеніша на сьогоднішній день технологія виготовлення матриць комп'ютерних РК-екранів, в т.ч. і в ноутбуках. Відрізняється високою швидкістю відгуку, а завдяки наявності спеціальної плівки (звідси слово film в назві) вдалося досягти непоганих кутів огляду. З іншого боку, передача кольору, та й у цілому якість зображення в матрицях TN + film знаходяться на середньому рівні. Цього достатньо для більшості офісних і домашніх завдань (в т.ч. ігор - завдяки високій швидкості відгуку), проте для роботи зі складною графікою, де важливі тонкі відтінки кольору, такі матриці підходять слабо.
LED підсвічування Використання для підсвічування монітора світлодіодів (LED). Така технологія більш економічна, ніж більш ранній варіант CCFL (лампи з холодним катодом), забезпечує кращу передачу кольору і дозволяє створювати більш тонкі екрани. Недолік моніторів з LED-підсвіткою - більш висока ціна.
покриття екрана- Глянцеве. Застосовується в основному в ноутбуках розважальної спрямованості. Вважається, що глянсове покриття покращує якість зображення, підвищує яскравість і контрастність. Недоліками глянцю є маркость і схильність до відблисків при яскравому зовнішньому освітленні.- Матове. Матове покриття екрану найчастіше мають ноутбуки бізнес-сегменту. При середніх показниках якості зображення, яскравості і передачі кольору таке покриття має одну незаперечну перевагу - на ньому практично відсутні відблиски від зовнішнього освітлення.- Глянцеве (антиблікове). Таке покриття застосовується для усунення головного недоліку глянцевих екранів - освіти відблисків від яскравого зовнішнього освітлення. При цьому зберігаються всі достоїнства глянцю, такі як якісна передача кольору, висока яскравість і контрастність.
апаратна частина
чіпсет Набір мікросхем, що забезпечує спільне функціонування центрального процесора, оперативної пам'яті, пристроїв введення-виведення і т.п. У широкому сенсі-те ж, що й материнська плата.
процесор
серія процесораAthlon Neo. Серія енергозберігаючих процесорів від AMD, розрахована насамперед на ультратонкі ноутбуки преміум-сегмента.- Athlon Geode NX. Серія процесорів від AMD для портативних пристроїв. Виконані за технологією system-on-chip, що поєднує кілька функцій системи безпосередньо в процесорі. Створювалися в розрахунку на зниження як енергоспоживання, так і виробничих витрат.- Athlon II Neo. Серія одно-і двоядерних процесорів від AMD, спеціально створених для портативних комп'ютерів. Мають досить низьке енергоспоживання.
Кількість ядер процесораУ сучасних ноутбуках можуть використовуватися процесори, що мають як одне, так і декілька ядер (зазвичай - до 4). При однаковій тактовій частоті більша кількість ядер забезпечує більш високу продуктивність процесора. На даний момент найчастіше застосовуються двоядерні процесори; трьохядерними архітектура зустрічається дуже рідко, 4 ядра встановлюються звичайно в потужні мультимедійні та ігрові ноутбуки, а одноядерні процесори залишаються прерогативою недорогих ноутбуків початкового рівня і нетбуків.
частота процесораОдин з основних показників, що визначають швидкодію ноутбука - чим вище тактова частота процесора, тим швидше здатний працювати ноутбук і тим більше «важкі» програми він здатний підтримувати. Варто, однак, відзначити, що швидкодія залежить також і від архітектури процесора (одно-, двох-або чотирьохядерний), об'єму оперативної пам'яті, а в повсякденному застосуванні - ще й від наявності вільного місця на жорсткому диску.
Об'єм кеш пам'яті 2-го рівняКеш - проміжний буфер пам'яті, в який при роботі процесора записуються найбільш часто використовувані дані з оперативної пам'яті. Це прискорює доступ до них і позитивно позначається на швидкодії системи. Чим більше об'єм кеша - тим більше даних може в ньому зберігатися для швидкого доступу і тим вище швидкодія. Обсяг кеша 2 рівня може досягати 12 Мб.
Об'єм кеш пам'яті 3-го рівняКеш - проміжний буфер пам'яті, в який при роботі процесора записуються найбільш часто використовувані дані з оперативної пам'яті. Це прискорює доступ до них і позитивно позначається на швидкодії системи. Чим більше об'єм кеша - тим більше даних може в ньому зберігатися для швидкого доступу і тим вище швидкодія. Кеш 3 рівня має найменше швидкодію і найбільший обсяг - до 24 мб
Оперативна пам'ять
Об'єм оперативної пам'ятіОб'єм оперативної пам'яті (ОЗУ) ноутбука, поряд з тактовою частотою процесора, є одним з основних показників швидкодії і потужності системи, при цьому можливості по запуску «важких» програм пов'язані з обсягом ОЗУ навіть більше, ніж з характеристиками процесора. Також обсяг оперативної пам'яті визначає можливості по установці на ноутбук операційної системи: наприклад, для популярної Windows 7 рекомендовано не менше 1 Гб оперативної пам'яті, тоді як для Windows XP цілком вистачить 512 Мб.
Максимально встановлюваний об'ємМаксимальна кількість оперативної пам'яті, яке можна встановити на ноутбук. Залежить, зокрема, від типу використовуваних модулів пам'яті, а також від кількості слотів під них.
Тип- DDR 2 (Double Data Rate 2 SDRAM). Друге покоління оперативної пам'яті з т.зв. подвоєною передачею даних. Оригінальна DDR здійснювала дві передачі даних за один такт; DDR 2 здатна здійснювати чотири.- DDR 3. Третє покоління оперативної пам'яті з подвоєною передачею даних. У порівнянні з DDR 2 має більш високу швидкість роботи і менше енергоспоживання.
стандарт пам'ятіВживаний в ноутбуках стандарт пам'яті визначає її пропускну здатність, тобто швидкість роботи з інформацією. Сучасні позначення стандарту пам'яті мають вигляд формату PCx-y. При цьому x - цифра, що позначає тип оперативної пам'яті (2 - DDR2, 3 - DDR3, докладніше див Тип оперативної пам'яті), y - число (зазвичай чотири-або п'ятизначне), що позначає безпосередньо пропускну здатність модуля пам'яті в мегабайтах в секунду. Наприклад, PC3-8500 - стандарт пам'яті, заснований на типі пам'яті DDR3, з пропускною здатністю близько 8500 Мб / с.
Кількість слотівКількість слотів для встановлення модулів оперативної пам'яті. Чим більше слотів - тим більше пам'яті можна встановити в ноутбук.
Видеокарта
Тип відеокартиІнтегрована . Такі відеокарти вбудовані в материнську плату і не мають власної окремої пам'яті - пам'ять , необхідна для обробки відео , виділяється з системною. Інтегрованими відеокартами зазвичай оснащуються ноутбуки , не розраховані на роботу з «важкою » графікою (ігри , HD - контент). Гідність таких адаптерів - низьке енергоспоживання.- Дискретна . Відеокарти, оснащені власною пам'яттю ; при обробці відео в першу чергу використовується саме вона , а при необхідності відсутній обсяг « добирається » із загальної системної пам'яті. Дискретні відеокарти забезпечують високу продуктивність при роботі з графікою , проте досить « ненажерливі » в плані енергоспоживання .- Гібридна . Один з найбільш просунутих варіантів , ноутбуки з такою графікою оснащуються одночасно двома відеокартами : інтегрованою і дискретною. Перша використовується при невеликих навантаженнях (наприклад , при роботі з офісними додатками) ; коли ж потрібна висока продуктивність (наприклад , в іграх) , включається дискретна відеокарта. При цьому перемикання відбувається автоматично.- Dual Graphics . Фірмова технологія AMD , застосовувана в системах , оснащених процесорами Fusion з інтегрованою графікою і дискретними відеокартами Radeon (споконвічно заявлена сумісність з серією Radeon 6000). Відмінність цього режиму від гібридної графіки (див. вище) , полягає в тому , що обидва відеоадаптера використовуються не по черзі , а одночасно. Таким чином їх потужності об'єднуються , що забезпечує значне зростання продуктивності відео. При цьому Dual Graphics дає широкі можливості щодо вибору поєднання процесорів і відеокарт , тому що дозволяє поєднувати відеоядра з різною частотою роботи без шкоди для більш швидкого . Головним недоліком цієї технології є неможливість роботи з Direct X нижче версії 10 .
серія- Intel GMA. Лінійка інтегрованих відеокарт (див. Тип відеокарти) виробництва Intel, розрахованих насамперед на ноутбуки ніжнегоценового діапазону.- ATI Mobility Radeon. Серія універсальних відеокарт, включає какінтегрірованние рішення початкового рівня, так і продвінутиедіскретние і гібридні моделі.- NVIDIA GeForce. Серія відеокарт, розрахованих на використання з «інтенсивної» графікою - HD-відео, ігри, 3D-додатки.- NVIDIA Quadro. Останнє покоління графічних адаптерів від nVIDIA, позиціонуються розробником як професійні рішення преждевсего для 3D-графіки.
накопичувач

Тип накопичувачаHDD (Hard Disc Drive) - класичний жорсткий магнітний диск, найбільш поширений на сьогоднішній день тип накопичувача. Достоїнствами HDD є невисока ціна і велика ємність (в сучасних ноутбуках може досягати 1 Тб і більше). У той же час такі накопичувачі створюють шум при роботі і чутливі до струсів (хоча в багатьох ноутбуках застосовується система захисту жорсткого диска, що забезпечує збереження інформації навіть при досить сильних ударах).- SSD (Solid-State Drive) - твердотільний накопичувач, запам'ятовуючий пристрій на основі енергонезалежних мікросхем (технологія flash). У відмінності від HDD, такі накопичувачі не містить рухомих частин, завдяки чому вони працюють практично безшумно, більш надійні і стійкі до механічних ушкодженнями. Крім того, швидкість доступу до даних на SSD-накопичувачах вище. Недоліками їх є відносно невелика місткість і висока ціна.
обороти шпинделяШвидкість обертання шпинделя жорсткого диска. Чим швидше обертається шпиндель - тим вище швидкість доступу до даних на жорсткому диску. Для сучасних ноутбуків цей параметр варіюється в межах від 4200 до 7200 об / хв.
Веб-камераНаявність в ноутбуці вбудованої веб-камери дозволяє користувачеві передавати своє зображення в Інтернет без використання зовнішніх пристроїв. Ця опція корисна, зокрема, для спілкування за допомогою відеотелефонії (наприклад, через Skype) та організації відеоконференцій. Зазвичай об'єктив веб-камери розташовується над екраном монітора.
формат акустики- 1.0. Одноканальна (монофонічна) аудіосистема - один динамік, нездатний створити враження небудь об'ємності звучання. Зазвичай застосовується в нетбуках і ноутбуках бюджетного сегмента.- 2.0. Звичайний стереозвук: дві колонки, що відповідають за лівий і правий канал. Дозволяє створити мінімальну ілюзію «об'ємного» звуку шляхом імітації зміщення джерела звуку в просторі перед слухачем. Найбільш поширений формат акустики в сучасних ноутбуках- 2.1. Система з двох динаміків, що створюють мінімальну ілюзію «об'ємного» звуку, і сабвуфера, що забезпечує потужний і насичений звук за рахунок додавання низьких і наднизьких частот.- 4.0. Покращений варіант стереозвуку: за рахунок додавання двох додаткових динаміків забезпечується більш явне відчуття об'ємності звучання.- 4.1. Варіант аудіосистеми з 4 динаміками, доповнений сабвуфером, що забезпечує відтворення низьких і наднизьких частот.- 5.1. Набір з п'яти колонок і сабвуфера для низьких і наднизьких частот, що дозволяє добитися максимальної об'ємності і насиченості звучання.
Аккумулятор
ємність батареїХарактеристика, що відображає здатність батареї ноутбука накопичувати енергію - чим вище ємність, тим більше енергії містить батарея при повному заряді і тим довше вона здатна живити ноутбук (за інших рівних параметрах).Міліампер-година - похідна (тисячна частина) від одиниці ампер-година. Ємність в 1 Ач, грубо кажучи, означає, що акумулятор здатний забезпечити проходження через провідник струму силою в 1 А протягом 1 ч.Варто відзначити, що крім мАг, ємність батареї можуть також позначати в ват-годинах (Втгод). У даному випадку мова не йде про різні параметри батареї - мається на увазі одна і та ж характеристика, просто виражена в інших одиницях. Більше того, обидві одиниці виміру взаємопов'язані і легко переводяться одна в іншу, якщо напруга акумулятора відомо; більш детально про це див п. Ємність батареї (Втгод).
матеріал корпусуГлянцевий пластик. Один з найбільш популярних матеріалів для корпусів ноутбуків. Недорогий, в той же час стильно виглядає. Головним недоліком такого пластика є маркость - особливо це стосується слідів від пальців.- Матовий пластик. Виглядає менш помітно, ніж глянець, проте на такому матеріалі практично не залишається слідів від пальців, та й інші забруднення набагато менш помітні.- Алюміній. Алюмінієві корпусу більш міцні, ніж пластикові, стійкі до подряпинами - у той же час вони важать небагато і досить ефектно виглядають. Правда, це відповідним чином позначається на ціні ноутбуків.- Магнієвий сплав. Аналогічно алюмінію, магнієвий сплав міцний, стійкий до подряпин і досить стильно виглядає. Має трохи більшу вагу, також позначається на ціні пристрою.- Вуглеволокно. Найбільш просунутий варіант матеріалу для корпусу, застосовується в ноутбуках преміум-сегмента. Углеволокно відрізняється високою міцністю (порівнянної з металом) і має дуже невелику вагу. Головний його недолік - висока вартість.
вагаВага ноутбука має особливе значення в тому випадку, якщо планується часто брати його в подорожі - чим легше ноутбук, тим зручніше він в перенесенні і у використанні. На вагу пристрою впливають діагональ екрану, матеріал корпусу і ряд технічних характеристик, зокрема тип накопичувача (див. Тип накопичувача), тип відеокарти (див. Тип відеокарти) наявність приводу оптичних дисків тощо.

Докладніше

Ноутбуки та нетбуки Товарів у наявності: 133

на сторінку
Показані 25 - 36 із 133 пунктів
Показані 25 - 36 із 133 пунктів